Bogate możliwości Windows da się poszerzyć. Wystarczy zastosować jedno z zewnętrznych narzędzi. Pokazujemy najciekawsze z nich i opcje, które oferują.
Ditto: schowek XXL
Zamiennik systemowego schowka. Pozwala na przechowywanie w pamięci wielu elementów jednocześnie (na przykład tekstów), które skopiowaliśmy za pomocą kombinacji Ctrl+C(ich lista jest dostępna po kliknięciu na ikonę Ditto w zasobniku systemowym).
Wklejanie ze schowka jest bardzo proste, wystarczy przeciągnąć plik z listy w wybrane miejsce. Program daje możliwość przeszukiwania przechowywanych elementów, wyświetla też ich miniatury. Dodatkową funkcją programu jest możliwość synchronizacji danych między różnymi komputerami.
Clover: karty w Eksploratorze
Rozszerzenie systemowego menedżera plików - Eksploratora Windows. Dodatek ten wprowadza obsługę kart znanych z przeglądarek internetowych, dzięki czemu praca na plikach staje się wygodniejsza.
Program pozwala przeglądać wiele folderów w jednym oknie. Możemy również umieszczać ulubione katalogi na pasku zakładek, dzięki czemu mamy szybki dostęp do ulubionych lokalizacji. Aby dodać nową kartę w oknie Eksploratora, wystarczy kliknąć na ikonę na górnym pasku ekranu lub skorzystać ze skrótu klawiaturowego Ctrl+T.
TeraCopy: Perfekcyjne kopiowanie
Zamiennik systemowego okna Kopiuj. TeraCopy wykorzystuje asynchroniczną technologię przesyłania danych, dzięki której operacje na plikach są wykonywane szybciej niż standardowym mechanizmem Windows. Rozpoczęty proces kopiowania możemy w dowolnej chwili zatrzymać (Pause) i wznowić (Resume).
Program potrafi pomijać pliki, do których dostęp jest ograniczony, dzięki czemu proces kopiowania nie jest przerywany i nie ma konieczności powtarzania go. TeraCopy uruchamia się, kiedy kopiujemy pliki w Eksploratorze Windows, i pyta, jakiego typu kopiowania chcemy użyć: systemu Windows czy TeraCopy.
f.lux: dostraja jasność
Program do automatycznego dostrajania jasności i temperatury kolorów ekranu do pory dnia, zmniejsza problemy z zaśnięciem użytkowników pracujących do późna przy komputerze. Obsługa jest prosta - po zainstalowaniu wskazujemy na mapie w ustawieniach programu miejsce, w którym przebywamy, lub podajemy jego współrzędne, a program odpowiednio do pory dnia dostosuje paletę kolorów i jasność monitora.
Jest też opcja szybkiego podglądu efektów działania programu (przez ikonę w zasobniku systemowym), pozwalająca sprawdzić, jak będzie zmieniało się nasze stanowisko pracy od wschodu do zachodu słońca. W oknie programu suwakiem możemy zmienić ustawienia temperatury wyświetlanego obrazu. Możemy też wybierać różne profile.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz