środa, 17 stycznia 2018

Płyta Ratunkowa 2018 Komputer Świata. Zobacz, jak z niej skorzystać w razie problemów z komputerem

Komputer się zepsuł, dane są zagrożone? Nowa Płyta Ratunkowa 2018 uratuje nas z opresji, wszystko naprawi i pomoże zabezpieczyć pliki.
Kiedy wirusy komputerowe zagrożą naszym danym, gdy po awarii sprzętu albo błędzie oprogramowania stajemy w obliczu komputerowej katastrofy i sytuacja wydaje się beznadziejna - nie załamujmy się. Zawsze możemy liczyć na Płytę Ratunkową Komputer Świata 2018.

Nowe funkcje

Najnowsza edycja tego narzędzia zawiera osiem istotnych nowości. Dwie z nich zasługują na specjalne wyróżnienie. Oprogramowanie ratunkowe można teraz zainstalować bezpośrednio obok Windows, aby w razie potrzeby już było w komputerze i byśmy nie musieli nerwowo szukać nośnika. Została też rozbudowana funkcja klonowania dysków twardych. Kiedy nadejdzie pora, aby pozbyć się leciwego komputera, możemy przez sieć domową przenieść całą zawartość starego dysku na nowy, i to bez odkręcania ani jednej śrubki.

Lepsza obsługa

Zoptymalizowano również obsługę. Płyta Ratunkowa 2018 po raz pierwszy obsługuje myszy i klawiatury Bluetooth, a nowy asystent sieci dba o stabilną łączność z internetem. Usunięto także problemy występujące do tej pory przy niektórych rozdzielczościach ekranu i poprawiono obsługę USB w Windows 10 - teraz przy podłączaniu nośnika ratunkowego na pendrivie nie pojawiają się żadne komunikaty o błędach.

Jedyny w swoim rodzaju asystent

Bez zmian pozostaje element od lat najbardziej ceniony przez Czytelników Komputer Świata: jedyny w swoim rodzaju asystent rozwiązywania problemów, który w trybie pytań i odpowiedzi przeprowadzi nas przez proces rozpoznawania przyczyn awarii i pomoże je usunąć. Oprócz tego płyta oferuje Tryb eksperta z mnóstwem profesjonalnych narzędzi do rozwiązywania wszelkich możliwych problemów technicznych. Tryb eksperta to także awaryjne środowisko pracy z przeglądarką internetową oraz programami biurowymi, dzięki którym będziemy mogli wykonywać podstawowe czynności przy komputerze mimo problemów z Windows.

8 nowych funkcji

  • Uruchamianie z dysku twardego Zainstalujmy płytę ratunkową obok Windows, aby korzystać z oprogramowania nawet bez nośnika ratunkowego.
  • Pełna migracja dysku Sklonujmy cały dysk na nowy przez sieć domową.
  • Obsługa Bluetooth Teraz Płytę Ratunkową 2018 możemy obsługiwać za pomocą myszy i klawiatury Bluetooth.
  • Nowe funkcje wyświetlania Płyty Ratunkowej 2018 możemy teraz używać także przy bardzo niskiej albo bardzo wysokiej rozdzielczości ekranu.
  • Płynne przełączanie Szybko przełączymy się pomiędzy asystentem i Trybem eksperta i będziemy płynnie kontynuować sesje TeamViewera.
  • Naprawa napędu Funkcja naprawy sektora startowego dysków twardych obsługuje teraz również nowsze dyski z formatem partycjonowania GPT.
  • Asystent sieci Nowy asystent sieci między innymi usuwa znane problemy z połączeniem Wi-Fi. 
  • Gotowa na Creators Update Płyta Ratunkowa 2018 to koniec problemów z wyświetlaniem partycji USB po aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update.

Płyta Ratunkowa - uruchomienie i optymalna konfiguracja

Czy mamy poważny problem z komputerem, czy chcemy tylko przetestować Płytę Ratunkową 2018 - musimy ją uruchomić. Przeczytajmy, jak to zrobić. Jeśli zainstalujemy Płytę Ratunkową 2018 na dysku twardym albo na pamięci USB, będzie działać szybciej i zaoferuje więcej funkcji.

Ważne funkcje

  • Łączność z Bluetooth Oprócz kablowych i bezprzewodowych myszy i klawiatur na USB Płyta Ratunkowa 2018 obsługuje teraz także urządzenia Bluetooth. Kiedy wyświetli się okno z warunkami użytkowania, naciskamy przez kilka sekund przycisk parowania myszy, która połączy się z systemem. Gdy potem naciśniemy klawisz parowania klawiatury, pojawi się powiadomienie. Wpisujemy wyświetlony PIN i naciskamy Enter. Teraz pecet będzie reagował również na polecenia klawiatury.
  • Konfiguracja sieci Płyta Ratunkowa 2018 wymaga internetu na przykład do pobrania aktualnych informacji o wirusach. Połączenie z internetem nawiążemy, klikając na ikonę u góry okna. Aby połączyć się przez Wi-Fi, klikamy na Wireless, następnie dwa razy na nazwę naszej sieci Wi-Fi, wpisujemy hasło i klikamy na OK. Kiedy pojawi się informacja Online, połączenie jest aktywne. Jeśli rozpoczynając pracę, zapomnimy o tym, Płyta Ratunkowa 2018 wyświetli ikonę.

Uruchamianie Płyty Ratunkowej

Płyta Ratunkowa 2018 nie działa w Windows, ale poza nim. Właśnie dzięki temu może między innymi ratować system w razie poważnej awarii, gdy nie daje się go uruchomić. Aby skorzystać z Płyty Ratunkowej 2018, musimy z niej wystartować komputer. Oto jak to zrobić.
1. Wkładanie nośnika: jeśli chcemy skorzystać z Płyty Ratunkowej 2018 na pendrivie, to najpierw utwórzmy taki nośnik, a potem podłączmy go i zrestartujmy komputer.
2. Wybór napędu: po wyświetleniu menu startowego Płyty Ratunkowej 2018 z napisem Uruchom Płytę Ratunkową naciskamy klawisz Enter i przechodzimy od razu do kroku 3. Jeżeli nie zobaczymy takiego napisu, restartujemy komputer i naciskamy klawisz Boot Menu - najczęściej jest to F8, F10 albo F12, a w niektórych komputerach także F2, F9, F11, Alt, Esc albo Tab. W Boot Menu wybieramy napęd DVD albo USB. Jeśli mamy komputer z UEFI-BIOS, alternatywnie, zamiast go restartować, możemy w Windows nacisnąć Start, kliknąć na przycisk wyłączania, a potem przy wciśniętym klawiszu Shift kliknąć na Uruchom ponownie, Użyj urządzenia i wskazać napęd DVD lub USB.
3. Uruchamianie asystenta: kliknięciem na strzałkę zatwierdzamy warunki użytkowania. Jeśli rozdzielczość monitora jest zbyt niska, przenosimy menu, jak opisano to w wyświetlonej wskazówce. Przy bardzo wysokiej rozdzielczości pojawi się okno Ustawienia ekranu. W nim możemy wybrać inną rozdzielczość i zatwierdzić przez Tak, to dobre ustawienie. Jeśli pojawi się komunikat Windows nie został wyłączony, wykonujemy wskazówki pokazujące się na ekranie. Potem zobaczymy okno asystenta rozwiązywania problemów.
4. Korzystanie z Płyty Ratunkowej 2018: kiedy myszą wskażemy kafelek wybranej funkcji Płyty Ratunkowej 2018, u dołu po lewej stronie pojawi się opis. Instrukcje dotyczące najważniejszych funkcji znajdziemy w kolejnych poradach.
5. Zakończenie pracy Płyty Ratunkowej 2018: klikając na ikonę wyłączania, zamykamy Płytę Ratunkową 2018. Przy następnym uruchomieniu komputera pojawi się Windows.

Tworzenie pendrive'a ratunkowego 

Płytę Ratunkową 2018 możemy także skopiować na pendrive o pojemności przynajmniej 4 GB. Dzięki temu uruchomimy oprogramowanie ratunkowe również na tabletach i notebookach bez napędu DVD. Jeśli pamięć USB ma więcej niż 8 GB, to niewykorzystane miejsce będzie dostępne jako nośnik kopii bezpieczeństwa. Możemy je wykorzystać do zabezpieczenia danych, pobranych plików, aktualizacji i skopiowanych sygnatur wirusów - ta część pendrive'a będzie widoczna również pod Windows jako Płyta Ratunkowa Komputer Świata 2018 lub PŁYTARATUNKOWA. Dysponując dużą pamięcią USB, możemy nawet wykonać kopię bezpieczeństwa całego komputera, w razie problemów uruchomić z niej pecet i przywrócić system i dane. A oto jak stworzymy napęd ratunkowy:
Gdy mamy napęd DVD: po uruchomieniu Płyty Ratunkowej 2018 klikamy w menu głównym na ikonę pendrive'a,
wybieramy Instalacja na dysku USB i wykonujemy instrukcje. Potem w Windows otwieramy w Eksploratorze folder Płyty Ratunkowej 2018. Klikamy na PłytaRatunkowa, PłytaRatunkowa2USB i na Tak. W oknie Win32 Disk Imager wybieramy pamięć USB, klikamy na Write, Yes i na OK. Ważne: wcześniej musimy odłączyć inne urządzenia USB!
Gdy nie mamy napędu DVD: jeśli nasz komputer nie ma napędu DVD, to po prostu otwórzmy serwis KŚ+, zalogujmy się, zarejestrujmy wydanie i pobierzmy spakowany plik Płyty Ratunkowej 2018. Po rozpakowaniu go postępujemy, jak opisano w poprzednim punkcie.

Instalacja Płyty Ratunkowej 2018 obok Windows

Jeśli na twardym dysku jest zainstalowany Windows 10, 8, 7 albo Vista, możemy zainstalować Płytę Ratunkową obok systemu operacyjnego i uruchamiać ją bez nośnika. Przeczytajmy, jak to zrobić:
1. Instalujemy bootloadera: czyli przenosimy program startowy Płyty Ratunkowej 2018 na dysk twardy. W tym celu otwieramy folder płyty (nie ratunkowego pendrive'a) w Eksploratorze Windows, klikamy podwójnie na PłytaRatunkowaBootloader, Tak i Zainstaluj. Jeśli po procesie kopiowania nie pojawia się okno KOMPUTERSWIAT-bootloader, wybieramy Zamknij i przechodzimy do kroku3. W przeciwnym razie klikamy na OK i Zamknij.
2. Kończenie instalacji: jeśli metoda z kroku 1 nie zadziała, uruchamiamy Płytę Ratunkową 2018, jak opisano to w poprzedniej poradzie. W menu głównym klikamy na ikonę pendrive'a, na Instalacja na dysku twardym, na strzałkę i na OK.
3. Uruchamianie Systemu Ratunkowego bez płyty: wyjmujemy Płytę Ratunkową 2018 z napędu. Oto kolejne kroki uruchamiania Systemu Ratunkowego:
  • Komputer z BIOS-em: restartujemy pecet. Na ekranie Wybierz system operacyjny wybieramy KOMPUTERSWIAT Płyta Ratunkowa i ewentualnie naciskamy klawisz Enter. Jeśli w przyszłości ma się uruchamiać Windows, to predefiniowane ustawienie - w przykładzie Windows 10  - pozostawiamy bez zmian. 
  • Komputer z UEFI-BIOS: uruchamianie przebiega tak samo jak w przypadku BIOS, dodatkowo jednak możemy przejść do Płyty Ratunkowej z poziomu Windows - wystarczy, że w Windows naciskamy Start, klikamy na przycisk wyłączania, potem przy wciś­niętym klawiszu Shift na Uruchom ponownie, Użyj urządzenia i na KOMPUTERSWIAT Plyta Ratunkowa. Jeśli teraz pojawi się komunikat o błędzie, to musimy wyłączyć Secure Boot. Secure Boot jest specjalnym zabezpieczeniem, które może blokować start systemu innego niż ten, który był oryginalnie zainstalowany w komputerze. Wyłączamy je w ustawieniach UEFI w zakładce Security, zmieniając opcję na Disabled.
4. Usuwanie Systemu Ratunkowego: jeśli chcemy usunąć oprogramowanie ratunkowe z dysku twardego, to w Windows odinstalujmy program Bootloader Płyty Ratunkowej.

M164C M9602 KR174 DELL PERC 5E 6E SAS KR174 M164C GC9R0 H800 seria Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
BAT-Li-4S2P3800 IEI BAT-Li-4S2P3800 Industrial seria Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
L13L4A61 Lenovo FLEX 2 14 15 15D Bateria pasuje do następujących modeli laptopów
G750JH-DB71 ADP-230EB_T Delta 230W Cord/ładowarka do laptopa ASUS G750JH-DB71,ADP-230EB T,Gaming Laprtop Zasilacze do laptopów
ADP-60BB. 7832D PA-16 310-5422 ADP-60BB. 7832D, PA-16, 310-5422 Zasilacze do laptopów
KP.18001.002 Acer Predator 15 G9-591-74KN ładowarka do laptopa Zasilacze do laptopów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz