wtorek, 24 października 2017

Najciekawsze programy do odzyskiwania danych

Przypadkowe skasowanie danych czy awaria nośnika nie zawsze oznacza, że trzeba się pożegnać z cennymi danymi - zdjęciami, filmami czy dokumentami.
Większość przypadkowo utraconych danych da się odzyskać. Jeśli nie w całości, to przynajmniej w dużej części. Przy tym zazwyczaj nie trzeba tu sięgać po zaawansowane oprogramowanie przeznaczone dla profesjonalistów. Z większością przypadków są w stanie poradzić sobie aplikacje, które możemy z łatwością obsługiwać sami. Dopiero, kiedy one zawiodą - co oznacza zazwyczaj sporą komplikację problemu - można skorzystać z profesjonalnych usług odzyskiwania danych.
Programy Ashampoo Undeleter oraz Lazesoft Recovery Suite Professional dostępne są w pełnych wersjach, za darmo dla czytelników w urodzinowym numerze Komputer Świata.

Ashampoo Undeleter

Program potrafi odzyskać dane, takie jak zdjęcia, dokumenty czy nagrania wideo. Potrafi wykryć i odzyskać przypadkowo skasowane pliki i foldery, także te usunięte z Kosza. Program pozwala wybrać, które urządzenia lub partycje chcemy przeskanować w poszukiwaniu utraconych plików. Obsługuje dyski twarde komputera, dyski zewnętrzne, karty pamięci oraz między innymi pamięci USB

Lazesoft Recovery Suite Professional

To cały pakiet narzędzi do odzyskiwania danych i do tworzenia kopii zapasowych umożliwiających w razie awarii przywracanie danych i systemu. Działa jako nośnik ratunkowy.

Recuva

Darmowa i co ważniejsze skuteczna aplikacja do odzyskiwania skasowanych danych. Pozwala przywrócić dane, usunięte z dysków twardych, kart pamięci i przenośnych odtwarzaczy MP3. Ma przejrzysty i wygodny w obsłudze interfejs, dzięki czemu z programu mogą wygodnie korzystać nawet początkujący użytkownicy.

Digital Image Recovery

Aplikacja nieco inna niż poprzednie, bo dedykowana odzyskiwaniu zdjęć. Dzięki niej można odzyskać utracone zarówno fotografie jak i pliki wideo z kart pamięci typu SD, Flash Card, SmartMedia, MemoryStick i Micro Drive.

WirelessKeyView

Za pomocą tego programu, nie odzyskamy danych przypadkowo usuniętych np. z dysku komputera ale zapomniane hasło do naszej domowej sieci Wi-Fi, a dokładnie klucz WEP/WPA. Walory praktyczne tego narzędzia podnosi fakt, iż nie wymaga ono instalacji - można je przechowywaćzarówno na komputerze jak i na zewnętrznym nośniku, np na pendrive'ie czy karcie pamięci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz